Instrukcja pobierania i logowania się do aplikacji Microsoft Teams oraz Platformy Szkoleniowej.

1. Aby zalogować się do należy przejść pod adres office.com .

1. Po kliknięciu zaznaczony na czerwono przycisk Zaloguj się  wprowadzamy dane logowania zgodnie z zasadami:

Login dla Uczestnika: np:

hasło dla uczestnika: Przekazywane indywidualnie

Po pierwszym zalogowaniu zostaniecie Państwo poproszeni o zmianę hasła. Bardzo proszę o zapisanie sobie nowego hasła, ponieważ proces ewentualnego jego resetowania może trwać od 2 do 24 godzin (obciążenie systemu).

Po zalogowaniu przejdziemy na kolejną stronę, na której wybieramy opcję Teams

Zostaniemy przekierowani na stronę systemu Team.

Mamy dwie możliwości:

1. Zamiast tego użyj aplikacji internetowej.

Jeżeli wybierzecie pierwszą lub drugą opcję, po zakończeniu pobierania będziecie musieli Państwo uruchomić pobraną aplikację celem jej zainstalowania na swoim urządzeniu.

W przypadku wybrania drugiej opcji przechodzicie Państwo bezpośrednio do aplikacji. Niestety nie wszystkie przeglądarki radzą sobie z udostępnianiem mikrofonu czy kamerki. Szczególnie w komputerach stacjonarnych pojawiają się problemy. Rekomendowane są przeglądarki Microsoft EDGE lub Internet Explorer. Dlatego rekomendowana jest pierwsza opcja, która daje możliwość używania systemu Teams także jako komunikatora do codziennej komunikacji wewnątrz uczelni (i nie tylko).

Aplikację Microsoft Teams można posiadać praktycznie na każdym urządzeniu. Bez względu czy to będzie Windows, Linux czy MacOS. Istnieje także możliwość instalacji aplikacji na platformy mobilne takie jak android, czy iOS (iPhone). W takim przypadku wystarczy w  sklepie Google Play lub aplikacji App Store  wyszukać  Microsoft Teams, pobrać i zainstalować.

Po poprawnym zalogowaniu do aplikacji lub przez przeglądarkę WWW.
Po lewej stronie wybieramy odpowiedni zespół / aktualne szkolenie, łatwo rozpoznać przez ikonkę kamery po lewej prawej stronie i dołączamy do aktualnie prowadzonego szkolenia.

W ten prost sposób bierzecie Państwo udział w usłudze rozwojowej.

Przedstawiamy poniżej film instruktażowy  prezentujący pracę w systemie:

W trakcie szkolenie prosimy o używanie naszej autorskiej Platformy Szkoleniowej pod adresem: www.platforma.fundacjanh.org

Po zalogowaniu przez przeglądarkę w swoim urządzeniu zgodnie z powyższą instrukcją, kolejnym krokiem jest zalogowanie się w naszej platformie, niezbędne do uczestnictwa w szkoleniu.
Wchodzimy na adres https://www.platforma.fundacjanh.org/login/index.php
i klikamy „zaloguj używając swojego konta” w ikonkę OpenID Connect

Gdyby poproszono Państwa o login i hasło wpisujemy przekazane dane tak samo jak w powyższej instrukcji:

Login dla Uczestnika: np:

hasło dla uczestnika: Przekazywane indywidualnie

Po prawidłowym zalogowaniu klikamy w zakładkę „kokpit”

W miejscu przegląd kursów widoczne są nasze kursy i procent ukończenia. Klikają w dany kurs, możemy wykonywać czynności zlecone przez prowadzącego oraz mamy dostęp do wszelkich materiałów.

W danym kursie odznaczamy kroki realizacji szkolenia przez Ptaszki po prawej stronie w celu potwierdzenia zapoznania się z materiałem / linkiem – wykonaniem zadania.

W razie problemów z obsługą służymy pomocą pod numerem tel.510-313-661