Turnusy - Zakopane - Herb

O Zakopanem

Zakopane – miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski. W jego granicach administracyjnych znajduje się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Pod koniec XIX wieku Zakopane stało się ośrodkiem kulturalnym, odwiedzanym (lub zamieszkanym) przez takie sławne postacie polskiej kultury jak: Henryk Sienkiewicz, Władysław Orkan, Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Kasprowicz, Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski, Stanisław Ignacy Witkiewicz i inni. Stanisław Witkiewicz (ojciec) jest autorem tzw. stylu zakopiańskiego (zwanego też od jego nazwiska witkiewiczowskim) w budownictwie.

Od 2002 roku rokrocznie na Wielkiej Krokwi odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich. Wielokrotnie odbywał się także Puchar Świata w kombinacji norweskiej. W mieście tym trzykrotnie odbywały się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym: w latach 1929, 1939 oraz w 1962 oraz jeden raz mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim w 1939 r.

Zakopane jest także punktem wyjściowym dla wielu pieszych szlaków turystycznych w Tatry i Pogórze Spisko-Gubałowskie.

OW Marzenie

Kompleks Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Marzenie” położony jest u podnóża Tatr. Założony został w 1991 r. przez małżeństwo Marzenę i Władysława Ustupskich-Kaźmik, a rodzinną atmosferę czuć tu na każdym kroku. W skład kompleksu wchodzi kilka budynków mieszkalnych oraz wyposażony w najnowszej generacji sprzęt gabinet zabiegowy. Wczasowicze mogą zdecydować się na zakwaterowanie w pokoju 1,2,3 lub 4 osobowym z pełnym węzłem sanitarnym, telewizją i dostępem do bezprzewodowego internetu Wi-Fi. Na miejscu będą mieli możliwość skosztować regionalnych przysmaków, poznać okolicę podczas wycieczek fakultatywnych (np. do Tatrzańskiego Parku Narodowego) i spotkać się z folklorem podczas wieczorów z muzyką góralską. Gwarantujemy bogaty pakiet zabiegów, rodzinną atmosferę i wypoczynek w niezwykłych okolicznościach przyrody. A co najważniejsze, zapewniamy poprawę kondycji i zdrowia naszych wczasowiczów.

Głuchoniewidomi, kobiety po mastektomii, osoby po laryngektomii, z autyzmem, z chorobami – neurologicznymi, przemiany materii, reumatycznymi, układu krwiotwórczego, układu moczowo-płciowego, układu pokarmowego, z chorobą Alzheimera, z chorobą Parkinsona, z cukrzycą, z epilepsją, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z zaburzeniami głosu i mowy, z zespołem Downa. Ze schorzeniami – endokrynologicznymi, kręgosłupa, laryngologicznymi, onkologicznymi, reumatycznymi, układu oddechowego, ze stwardnieniem rozsianym, z chorobą psychiczną. Z dysfunkcjami – narządu ruchu (poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich), narządu słuchu, narządu wzroku, z upośledzeniem umysłowym, ze schorzeniami układu krążenia.

BOGATA OFERTA ZABIEGÓW

ATRAKCJE ZWIĄZANE Z LOKALNYM FOLKLOREM

RODZINNA ATMOSFERA

Terminy 2021

Termin Cena/os.
Wrzesień 15. 09. – 28. 09. 2 180,00 zł
Październik 30. 09. – 13. 10. 2 080,00 zł
15. 10. – 28. 10. 1 980,00 zł
Listopad 02. 11. – 15. 11. 1 750,00 zł
16. 11. – 29. 11. 1 750,00 zł
Grudzień 30. 11. – 13. 12.* 1 750,00 zł
15. 12. – 28. 12.** 2 390,00 zł

*turnus mikołajkowy
**turnus świąteczny – Boże Narodzenie

Ośrodek Wojnar

Ośrodek znajduje się w górnej części miasta i jest oddalony od ulicy, co gwarantuje gościom ciszę, spokój. Krupówki także znajdują się w zasięgu spaceru – to zaledwie dwa kilometry od ośrodka. Dojazd do Willi od strony Krakowa jest wyjątkowo łatwy. Po minięciu tablicy Zakopane wystarczy skręcić w lewo pod wiaduktem, a cztery kilometry dalej znajduje się nasza Willa.

Całościowe zaburzenia rozwojowe, głuchoniewidomi, jąkający się, kobiety po mastektomii, osoby po laryngektomii, z alergią, z autyzmem, z celiakią, z chorobami – dermatologicznymi, narządów wydzielania wewnętrznego, neurologicznymi, przemiany materii, reumatycznymi, skóry, układu krwiotwórczego, układu moczowo-płciowego, układu pokarmowego, wymagającymi leczenia dietami eliminacyjnymi, z chorobą – Alzheimera, Parkinsona, z cukrzycą, z epilepsją, z fenyloketonurią, z hemofilią, z mukopolisacharydozą, z mukowiscydozą, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z niedoczynnością tarczycy, z otyłością, z przewlekłym zapaleniem trzustki, z przewlekłymi chorobami wątroby, z rozszczepem wargi i podniebienia, z wadami – genetycznymi, postawy, z zaburzeniami – depresyjnymi, głosu i mowy, nerwicowymi, psycho-organicznymi, rozwoju psychoruchowego, z zespołem – Downa, Marfana, Willipradera, ze schorzeniami – dermatologicznymi, endokrynologicznymi, kręgosłupa, laryngologicznymi, metabolicznymi, onkologicznymi, reumatycznymi, skóry, układu immunologicznego, układu oddechowego, złego wchłaniania, ze skoliozą, ze stwardnieniem rozsianym, z chorobą psychiczną, z dysfunkcją – narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich, narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, narządu słuchu, narządu wzroku, z padaczką, z upośledzeniem umysłowym, ze schorzeniami układu krążenia.

BASEN

DOMOWA KUCHNIA

BOGATA OFERTA ZABIEGÓW

Terminy 2021