Turnusy - Jastrzębia Góra

Turnusy Grupowe

Turnusy - Jastrzębia Góra - Herb

O Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Pilëce) – wieś letniskowa w Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Władysławowo, nad Morzem Bałtyckim. Jastrzębia Góra to najbardziej wysunięta na północ miejscowość Polski. W okresie letnim stanowi wieś turystyczną z trzema kąpieliskami.

Jastrzębią Górę charakteryzuje wybrzeże klifowe. W zachodniej części nadbrzeże dochodzi do wysokości 33,2 m n.p.m. We wschodniej części Jastrzębiej Góry znajduje się wąwóz Lisi Jar o długości ok. 350 m. Południowo-zachodnią granicę Jastrzębiej Góry stanowi struga Czarna Woda.

Pas wybrzeża Jastrzębiej Góry stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego (na północ od drogi nr 215 i las na północ od Czarnej Wody). Niezabudowany obszar nadbrzeża Jastrzębiej Góry oraz tereny przy ulicach: Żarnowcowej, Puckiej, Drodze Rybackiej stanowią część specjalnego obszaru ochrony siedlisk Kaszubskie Klify. Ponadto mały wycinek terenu nad Czarną Wodą jest częścią Nadmorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Najdalej wysunięty na północ punkt Polski znajduje się w Jastrzębiej Górze, niedaleko centrum miejscowości. Jego okolica jest oznaczona pomnikiem „Gwiazda Północy”. Sam pomnik jest ulokowany w umownym miejscu, otoczonym deptakiem, położonym dostępnie na klifie, nieco na południe od rzeczywistego punktu ekstremalnego, znajdującego się poniżej na plaży.

DW Dariusz

Dom wypoczynkowy “Dariusz” położony jest w bliskiej odległości od Morza Bałtyckiego. Ośrodek oferuje turnusy rehabilitacyjne usprawniająco-rekreacyjne, z opieką pielęgniarską, trzema posiłkami dziennie zgodnymi z wymaganiami dietetycznymi, zabiegami rehabilitacyjnymi i mnóstwem atrakcji w cenie.

Schorzenia: z chorobami neurologicznymi, z chorobami neurotycznymi, z chorobami układu krwiotwórczego, z chorobami układu moczowo-płciowego, z chorobami układu pokarmowego, z chorobą Parkinsona, z cukrzycą, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z zaburzeniami głosu i mowy, z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, z zespołem Downa, ze schorzeniami endokrynologicznymi, ze schorzeniami laryngologicznymi, ze schorzeniami onkologicznymi, ze schorzeniami układu oddechowego, z chorobą psychiczną, z dysfunkcją narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcją narządu słuchu, z dysfunkcją narządu wzroku, z padaczką, z upośledzeniem umysłowym, ze schorzeniami układu krążenia.

Z chorobami – neurologicznymi, neurotycznymi, układu krwiotwórczego, układu moczowo-płciowego, układu pokarmowego oraz z chorobą Parkinsona, z cukrzycą, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z zaburzeniami głosu i mowy, z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, z zespołem Downa. Ze schorzeniami – endokrynologicznymi, laryngologicznymi, onkologicznymi, układu oddechowego, układu krążenia oraz z chorobą psychiczną, z dysfunkcjami – narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich i z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, oraz z dysfunkcją narządu słuchu i narządu wzroku, z padaczką, z upośledzeniem umysłowym.

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE I KULTURALNE

BOGATA OFERTA ZABIEGÓW

OPIEKA PIELĘGNIARSKA

Terminy 2020

Termin Cena/os Dodatkowe informacje
11.07 – 25.07 od 1850zł wyjazd zorganizowany

DW Julia

Nasz dom wypoczynkowy położony jest w Jastrzębiej Górze w bliskiej odległości od morza (ok. 500 m). Oferujemy Państwu noclegi w 2, 3 oraz 4 osobowych pokojach. Standardowo nasze pokoje wyposażone są w wygodne tapczany i fotele, stoliki i krzesła, poręczne szafy ubraniowe, czajniki bezprzewodowe, internet WiFi oraz TV. Wszystkie pokoje posiadają osobne łazienki i balkony. Obiekt jest ogrodzony z możliwością parkowania na terenie posesji.

500 METRÓW DO MORZA

OGRODZONY PARKING