Turnusy - Kołobrzeg

Turnusy Grupowe

Turnusy - Kołobrzeg - Herb

O Kołobrzegu

Kołobrzeg – miasto w północno-zachodniej Polsce, w północnej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie kołobrzeskim, położone na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim. Czwarty ośrodek miejski województwa (pod względem liczby ludności), uzdrowisko z trzema letnimi kąpieliskami morskimi.

U ujściu rzeki znajduje się port morski z funkcjami: handlową, pasażerską, rybacką i jachtową. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. Leczy się tu głównie choroby górnych dróg oddechowych, krążenia i choroby stawów. Kołobrzeg jest także regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W okresie letnim odbywają się tu liczne koncerty popularnych piosenkarzy, muzyków, kabaretów. Miasto jest siedzibą kapituły kolegiackiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Kościoła katolickiego.

Część terenów miasta znajduje się w granicach dwóch obszarów Natura 2000, tj. Trzebiatowsko-Kołobrzeski Pas Nadmorski oraz Dorzecze Parsęty. Północna część miasta (od ul. Grzybowskiej, Wolności, Kamiennej) należy do Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego.

W mieście jest 6 parków o łącznej powierzchni 62,9 ha, z których największy Park im. Stefana Żeromskiego (31,1 ha) został założony w XIX wieku i stanowi nadmorski park zdrojowy tutejszego uzdrowiska.

OW Dozamel

Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy DOZAMEL w Kołobrzegu to doskonałe miejsce na wypoczynek i relaks nad morzem przez cały rok. Położenie zaledwie 150 metrów od szerokiej, piaszczystej plaży, nagrodzonej w 2016 roku Błękitną Flagą – wyróżnieniem nadawanym kąpieliskom wyróżniającym się m.in. bezpieczeństwem i czystością, zachęca do wypoczynku, spacerów i plażowania.

Ośrodek posiada 214 miejsc w pokojach 1- i 2-osobowych (z możliwością dostawki) oraz 5 pokojach typu Studio, rozmieszczonych w czterech pawilonach. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, telewizor, telefon oraz sprzęt plażowy. Na terenie obiektu można korzystać z bezpłatnej sieci WiFi.

Duży, ogrodzony teren rekreacyjny, na którym położony jest ośrodek, został przygotowany w taki sposób, aby zarówno dorośli, jak i nasi najmłodsi Goście, czuli się tu doskonale. Przyjemnym umileniem czasu będzie relaks na ławce w otoczeniu zieleni, zabawa przy ognisku i grill, a także odpoczynek w ogródku letnim z barem. Dla dzieci urządziliśmy kolorowy plac zabaw.

Kobiety po mastektomii, z chorobami neurologicznymi, z cukrzycą, ze schorzeniami układu oddechowego, z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ze schorzeniami układu krążenia.

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

SAUNA