Turnusy – Lądek-Zdrój

Turnusy Indywidualne – Góry i Niziny

Turnusy - Lądek-Zdrój - Herb

O Lądku-Zdroju

Lądek-Zdrój – miasto w Polsce położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Lądek-Zdrój. Położone w Sudetach Wschodnich, w dolinie rzeki Białej Lądeckiej.

Lądek-Zdrój położony jest na wysokości od 440 do 500 m n.p.m. Teren miasta jest zaliczany do mezoregionu Góry Złote. Położone jest pomiędzy pasmem Gór Złotych a Krowiarek w dolinie rzeki Białej Lądeckiej, 25 km na południowy wschód od Kłodzka.

Lądek-Zdrój jest popularną miejscowością uzdrowiskową. Występują tu radoczynne (zawierające radon) cieplice siarczkowe i fluorkowe. Przyjeżdżają tu przede wszystkim osoby z chorobami reumatycznymi, chorobami ortopedycznymi i chorobami neurologicznymi. Wody radonowe powodują wzrost poziomu hormonów płciowych. Najbardziej reprezentacyjnym sanatorium jest zakład przyrodoleczniczy „Wojciech” (dawny Marienbad). Wyróżnia się neobarokowymi zdobieniami, marmurowymi misami z ujęciami wód leczniczych. Zakład posiada również okrągły basen z wodą ze źródła termalnego, wokół którego rozmieszczone są marmurowe XIX-wieczne wanny do kąpieli perełkowych.

W Lądku-Zdrój leczyli się m.in. Goethe, cesarzowa Katarzyna II, cesarz Aleksander I, królowie pruscy, John Quincy Adams – prezydent USA.

CKR Złoty Łan

Nasze Centrum Konferencyjno-Rehabilitacyjne „Złoty Łan”, to przede wszystkim ośrodek rehabilitacji oferujący szeroką gamę zabiegów usprawniająco-rehabilitacyjnych. Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do ludzi szukających wytchnienia w górskim zdrowotnym mikroklimacie. CKR „Złoty Łan” stanowi część bazy zabiegowej lądeckiego uzdrowiska – renomowanego, najstarszego uzdrowiska w Polsce.

Ośrodek malowniczo wznosi się nad Lądkiem-Zdrojem na zboczach Trojaka. Jest położony w części zdrojowej miasta, jedyne 300 m od centrum Zdroju i 150 m od Stacji Narciarskiej Lądek-Zdrój. „Złoty Łan” funkcjonuje także jako ośrodek wypoczynkowy dla rodzin oraz baza wypadowa dla grup zorganizowanych, zainteresowanych aktywnymi formami spędzania czasu. Pobliski wyciąg narciarski zapewnia szereg atrakcji, a nasi goście otrzymują w tym czasie specjalne rabaty na korzystanie z lądeckiej Stacji Narciarskiej.  Lądecka stacja jest znakomicie przygotowana i wyposażona do nauki jazdy na nartach zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Z chorobami – neurologicznymi, wymagającymi leczenia dietami eliminacyjnymi, z cukrzycą, ze schorzeniami – metabolicznymi, układu oddechowego, z chorobą psychiczną, z dysfunkcją – narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, narządu słuchu, narządu wzroku, z padaczką, z upośledzeniem umysłowym, ze schorzeniami układu krążenia.

BOGATY PROGRAM KULTURALNO-OŚWIATOWY

BOGATA OFERTA ZABIEGÓW

AKTYWNE SPĘDZANIE CZASU WOLNEGO

Terminy 2021