Turnusy - Mrzeżyno

Turnusy Indywidualne - Morze

Turnusy - Mrzeżyno - gmina Trzebiatów - Herb

O Mrzeżynie

Mrzeżyno – osada, nadmorska miejscowość wypoczynkowa w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Trzebiatów. Położona nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim, u ujścia rzeki Regi. Miejscowość letniskowa z kąpieliskiem morskim, bazą wypoczynkowo-noclegową, wykorzystywaną w sezonie letnim, kiedy dominuje funkcja turystyczno-wypoczynkowa.

W okolicy Mrzeżyna występuje jeden z lepiej zachowanych fragmentów wybrzeża wydmowego. Wydmy ustabilizowane są porastającymi je borami bażynowymi, a w zagłębieniach między nimi znajdują się fragmenty lasów bagiennych i łęgowych, częściowo na podłożu torfowym.

Co roku latem z powodu walorów krajoznawczych i wypoczynkowych Mrzeżyno odwiedza duża liczba turystów i osób przyjeżdżających nad Morze Bałtyckie. Miejscowość specjalizuje się w przyjmowaniu określonej grupy turystów tj. określa się je jako spokojny ośrodek rozwoju turystyki rodzinnej. Walorami turystycznymi miejscowości są: położenie nad morzem, ujście rzeki, mikroklimat nadmorski, piaszczyste plaże, port morski, bory bażynowe, możliwość wędkowania.

Do atrakcji turystycznych w Mrzeżynie można zaliczyć: falochrony portowe, pomnik Zaślubin Polski z morzem, a także neoromański kościół z 1912 roku.

Do aktywnych form spędzania czasu w miejscowości należą spływy kajakowe rzeką z Trzebiatowa, a także wykorzystanie okolicznych lasów na spacery i wycieczki rowerowe. W mrzeżyńskim porcie organizowane są rejsy po morzu statkiem pasażerskim, specjalistyczną łodzią typu RIB oraz jachtem po morzu i wycieczki po Redze.

ORW Meduza

Mrzeżyno to urokliwie położone miasteczko nad ujściem rzeki Regi, z szeroką złocistą plażą oraz otulającym je lasem od strony zachodniej, 150 m od morza. Ośrodek usytuowany  w odległości 150 m od plaży, blisko portu. Pokoje 1, 2, 3 oraz 4-osobowe, wszystkie z pełnym węzłem sanitarnym, TV SAT, czajnikiem, ręcznikami i sprzętem plażowym, czajnikiem. Część pokoi z balkonami. Parking niestrzeżony bezpłatny (ograniczona ilość miejsc).

Kuracjuszom ośrodek oferuje również zajęcia integracyjne i kulturalne i bogatą ofertę zabiegów, między innymi masaż klasyczny, ugul, magnetronik, laser, ultradźwięki czy elektrostymulacja.

Osoby po laryngektomii, z autyzmem, z chorobami neurologicznymi i układu krwiotwórczego, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z zaburzeniami głosu i mowy oraz rozwoju psychoruchowego, z zespołem Downa. Ze schorzeniami – dermatologicznymi, endokrynologicznymi, metabolicznymi, onkologicznymi, reumatycznymi, układu oddechowego, a także ze stwardnieniem rozsianym, z chorobą psychiczną. Z dysfunkcjami – narządu ruchu (poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich), narządu słuchu, narządu wzroku, a także z padaczką, z upośledzeniem umysłowym, ze schorzeniami układu krążenia.

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE I KULTURALNE

BOGATA OFERTA ZABIEGÓW