Turnusy - Sucha Beskidzka

Turnusy Indywidualne – Góry i Niziny

O Suchej Beskidzkiej

Sucha Beskidzka (do 1965 Sucha) – miasto w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego, w powiecie suskim (siedziba starostwa). Popularny ośrodek turystyczny i uzdrowiskowy.

Najciekawszym obiektem miasta jest zamek, którego historia rozpoczyna się pod koniec XVI w., kiedy złotnik krakowski Gaspar Castiglione, florentczyk z pochodzenia, zakupił od Stanisława Słupskiego Suchą (obecnie Beskidzką) i pod górą Jasień rozpoczął budowę dworu obronnego, który dał początek obecnej budowli. Od nowo nabytych dóbr przyjął on polskie nazwisko Suski. Wszedł w związki ze szlachtą oświęcimską przez ożenek z Jadwigą Słupską, córką Andrzeja, i rychło zyskał nobilitację, czyli tytuł szlachecki. Fortunę rodową potomkowie Kaspra szybko roztrwonili. Ich majątek wraz z dworem przejął potężny ród Komorowskich z Żywca.

Dzisiaj zamek pełni rolę centrum kulturalnego dla miasta i regionu. W jego wnętrzach funkcjonują: Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej, Miejski Ośrodek Kultury – Zamek z Galerią Sztuki, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii oraz restauracja i hotel „Kasper Suski”. Zaś punktualnie o północy na zamkowych krużgankach pojawia się Biała Dama, będąca duchem Anny z Lubomirskich Wielopolskiej.

Inne warte uwagi atrakcje turystyczne w Suchej Beskidzkiej to park typu krajobrazowego z XVIII/XIX w., neogotycka oranżeria z 2. poł. XIX w. położona w parku zamkowym, drewniana karczma „Rzym” z XVIII w. znajdująca się na rynku czy też Muzeum Ziemi Suskiej ul. Batalionów Chłopskich 22.

Hotel Monttis

Otoczony przepięknym krajobrazem Beskidów Hotel Monttis dysponuje 57 pokojami i apartamentami. To doskonałe miejsce spotkań dla wymagających gości biznesowych, jak również wymarzone miejsce odpoczynku dla turystów indywidualnych oraz grupowych. Bogata oferta hotelu oraz walory krajoznawcze i przyrodnicze miasta gwarantują udany wypoczynek i pozwolą na przywrócenie sił witalnych, poprawę stanu zdrowia, kondycji oraz urody.

Zapraszamy do skorzystania z turnusów rehabilitacyjnych w nowoczesnym ośrodku Hotel Monttis w Suchej Beskidzkiej. Zapewniamy bogatą ofertę zabiegów leczniczych, których najważniejszym celem jest poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej. W ramach turnusu kuracjusze mają zapewnione wyżywienie 3 razy dziennie, opiekę pielęgniarską i lekarską, zabiegi rehabilitacyjne. Dodatkowo w wolnym czasie organizujemy zajęcia kulturalne i integrację.

Całościowe zaburzenia rozwojowe, z chorobami – neurologicznymi, reumatycznymi, układu krwiotwórczego, układu moczowo-płciowego oraz z chorobą Alzheimera i Parkinsona, z epilepsją, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z niedoczynnością tarczycy, z zaburzeniami głosu i mowy. Ze schorzeniami – endokrynologicznymi, kręgosłupa, laryngologicznymi, metabolicznymi, onkologicznymi, reumatycznymi, skóry, układu oddechowego, a także ze stwardnieniem rozsianym, z chorobą psychiczną, z dysfunkcjami – narządu ruchu (poruszających się na wózkach inwalidzkich, oraz z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich), narządu słuchu, narządu wzroku, a także z padaczką, z upośledzeniem umysłowym, ze schorzeniami układu krążenia.

OPIEKA PIELĘGNIARSKA

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE I KULTURALNE