Close this search box.

ZWIEDZANIE KOMBINATU

ZWIEDZANIE BUDYNKÓW CENTRUM ADMINISTRACYJNEGO KOMBINATU W NOWEJ HUCIE

AKTUALNE TERMINY ZWIEDZANIA

Terminy w języku polskim (english in next section):

7.04 o 15.00 niedziela – Budynek Z i schron (60zł /os)

Należy zapisać się poprzez poniższy formularz rezerwacyjny i poczekać na odpowiedź mailową lub kontakt telefoniczny z potwierdzeniem.

Zwiedzać budynki można jedynie z przewodnikiem po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu. W terminach planowanych nie wymagana jest minimalna ilość uczestników. Poza planowanymi terminami wymagana jest minimalna ilość 5 osób aby ustawić termin. Od ilości 15 osób można uzyskać niższą cenę za grupę zorganizowaną jeśli przewodnicy są dostępni w danym terminie.

W przypadku zapotrzebowania na prywatne zwiedzanie w innych terminach, wystarczy skontaktować się z nami poprzez e-mail  zwiedzanie@fundacjanh.org

Informacji udzielamy także pod numerem telefonu:

+48 791 605 879 lub +48 791 605 878

UPCOMING ENGLISH TOURS:

14.04 Thursday

12.00 – offices and shelter 60pln

If you wish to visit at other day contact with a booking form or

on whatsapp  +48 791 605 879

Note that you can only visit the buildings with a guide after booking in advance.

All other information to be find on english version of this site (click english in right top corner)3

CO WARTO WIEDZIEĆ?

Ceny wejściówek:

• Trasa łączona: Budynek Z wraz ze schronem dowodzenia (2h) – 40zł – jest to trasa docelowo rezerwowana przez formularz.
  • Budynek Z w wersji godzinnej (1h) – 20zł – opcja dostępna dla grup zorganizowanych. Prosimy o zaznaczenie w formularzu w komentarzu.
  • Schron dowodzenia (45min) – 20 zł –opcja dostępna dla grup, możliwość dołączenia indywidualnego do zaplanowanych terminów.
  • Rozszerzone zwiedzanie budynku Z (1,5h) – 50zł – trasa jest dodatkowo rozszerzona o biura na ostatnim piętrze, balkon nad salą 157 oraz kasy pracownicze wraz z podziemnym sejfem znajdującym się pod nimi. – opcja dostępna dla grup zorganizowanych

* Każde zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, którego oprowadzanie wliczone jest w cenę biletu
* Przy planowanych terminach nie wymagana jest minimalna liczba uczestników. Terminy poza wyznaczonymi wymagają przynajmniej 5 osób chętnych
* Dzieci do 7 lat mogą zwiedzać bezpłatnie jeśli są pod opieką opiekuna, nie dotyczy zorganizowanych grup szkolnych
* Grupy zorganizowane od 15 uczestników mogą zwiedzać w cenie niższej odpowiednio 15zł za jedną z tras, 30zł za dwie trasy

Plan zwiedzania:
Standardowy plan zwiedzania zawiera wizytę na Budynku Zarządu “Z”. Zwiedzanie rozpoczyna się w przełączce prowadzącej na dziedziniec, następnie grupa przechodzi holem wejściowym i kolejno odwiedza salą konferencyjną, kręte klatki schodowe, biuro dyrektora naczelnego wraz z częścią prywatną, biuro inżyniera oraz główną dyspozytornie kombinatu. Następnie podziemnym tunelem łączącym budynek “Z” z “S”, przechodzi się na drugi z budynków, pod którym znajduje się schron Stanowisko Dowodzenia TOPL z późnych lat 50, który jest ostatnim punktem wycieczki.

Czas zwiedzania
Zwiedzanie trwa od 1,5 do 2 godzin i jest dostępne wraz z przewodnikiem w językach polskim i angielskim, a w przypadku rezerwacji z wyprzedzeniem dla grup zorganizowanych również w hiszpańskim, francuskim oraz rosyjskim.

Rezerwacja i zapisy
Zapisy możliwe są poprzez formularz rezerwacyjny lub poprzez kontakt e-mail zwiedzanie@fundacjanh.org a także telefonicznie.

Miejsce Zbiórki
Miejsce zbiórki to schody wejściowe na Budynek Zarządu przed wjazdem do Huty im. Sendzimira. Dokładny adres to ul. Ujastek 1. Najłatwiej trafić jadąc z centrum Nowej Huty od Placu Centralnego aleją Solidarności do jej samego końca. Na jej końcu znajduje się wjazd na teren nowohuckiego kombinatu Huty im. Sendzimira. Gdy zobaczą Państwo charakterystyczny duży napis o tej treści to będzie to właściwe miejsce. Przy bramach kombinatu znajdują się dwa duże ikonowe budynki administracji. Budynek po lewej to miejsce zbiórki i pierwszy z obiektów, który będziemy zwiedzać.

Opcja Plac Centralny + retro przejazd
Zwiedzanie budynków można rozpocząć od spotkania z naszym przewodnikiem na Placu Centralnym w Nowej Hucie około 45 minut wcześniej, gdzie opowiemy o nowohuckiej architekturze, układzie urbanistycznym miasta oraz historii pomnika Lenina, a następnie przejedziemy na pokładzie retro pojazdów (w zależności od ilości osób Fiat 126, Łada 2101, Uaz, Nysa) na budynki administracyjne gdzie rozpocznie się zwiedzanie po trasie łączonej. Cena takiego zwiedzania wynosi 100zł/os dorośli, 50zł dzieci do lat 7. Łączny czas trwania – 2,5h. Powrót na Plac Centralny w cenie.

WYCIECZKA PO KOMBINACIE NA ZDJĘCIACH

WYCIECZKA PO KOMBINACIE NA FILMIE

ZAPYTANIE O TERMIN

Uzupełnij dane i prześlij je - potwierdzenie otrzymasz w odpowiedzi
Nie znalazłeś wolnego terminu? Planowany termin Ci nie odpowiada?
Napisz do nas z pytaniem o możliwość zwiedzania w wygodnym dla Ciebie czasie.
Verified by MonsterInsights