Zajrzyj do Huty

Przejazdy zabytkową flotą eNHa Trip wraz ze zwiedzaniem CA HTS

Przejazd retro samochodami wraz ze zwiedzaniem budynków kombinatu

W ramach Zajrzyj do Huty organizowanego przez Muzeum Nowej Huty, nasza Fundacja oferuje wycieczkę zawierającą:

• Przejazd na pokładzie zabytkowych retro samochodów epoki PRL
  • Opiekę lokalnych przewodników z doświadczeniem w pracy z grupami na terenie Nowej Huty.
  • Zwiedzanie wraz z przewodnikiem budynków administracyjnych dawnej Huty im. Lenina
  • Zwiedzanie wraz z przewodnikiem schronu dowodzenia w świetle latarek
  • Pamiątkowy magnes i wlepka ILoveNH
  • Powrót na pokładzie zabytkowej floty pod Muzeum Nowej Huty gdzie wycieczka się zakończy.

Wzięcie udziału w wycieczce wymaga wcześniejszej rezerwacji, której można dokonać na tej stronie.
Cena wycieczki to 60zł / osoby i 30zł/ dla uczestników poniżej 7 lat. Bilet opłacić można online po zarezerwowaniu terminu lub gotówką w dniu wycieczki na zbiórce u przewodnika pod Muzeum Nowej Huty.

W zależności od ilości chętnych osób na daną godzinę, w wycieczce brać udział będą pojazdy Fiat 126, Łada 2101, UAZ 452 lub w przypadku dużego zainteresowania danym terminem – wszystkie naraz

Termin i godziny wycieczek

Od Muzeum NH do Budynków Centrum Administracyjnego Huty im. T. Sendzimira

Piątek 16 września

17:00 – miejsca zajęte 3/8

Sobota 17 września

13:00 – miejsca zajęte 7/8

17:00 – miejsca zajęte 20/20

Niedziela 18 września

11:00 – miejsca zajęte 16/16

15:00 – miejsca zajęte 19/20

Plan wycieczki i opis pojazdów

Na miejscu zbiórki pod Muzeum Nowej Huty zapoznamy uczestników z planem wycieczki. Po opłaceniu biletów u przewodnika (60zł/os) nastąpi zajęcie miejsc w pojazdach naszej zabytkowej floty. Będą to pojazdy z lat 70-80 kojarzone z epoką PRL i motoryzacją bloku wschodniego. Są to min. Fiat 126, Łada Żyguli czy Uaz Buchanka 452. W zależności od ilości uczestników użyjemy jednego lub kilku z nich jadących w konwoju. Zawiozą nas na zwiedzanie budynków Centrum Administracyjnego Huty im. T. Sendzimira gdzie odwiedzimy wnętrza budynku zarządu oraz podziemia. To tam w świetle latarek będziemy zwiedzać schron dowodzenia Terenowej Obrony Przeciwlotniczej. Po około 1,5 godzinnym zwiedzaniu wsiądziemy z powrotem w samochody, które zawiozą nas na początkowe miejsce zbiórki gdzie wycieczka dobiegnie końca. Całkowity czas 2-2,5 h

FIAT 126p

3 miejsca

Produkowany od 1972 do 2000 roku w z silnikami o zabójczej pojemności średnio 24KM! Znany i kojarzony symbol epoki Gierka, który zapoczątkował w Polsce masową produkcję samochodu dla ludu.

UAZ 452

7-8 miejsc

Produkowany od 1965 do dziś w różnych odmianach i używany przez wiele służb takich jak policja, straż pożarna, wojsko jak również przez prywatnych odbiorców. Na wschodzie nie dziwi nikogo, u nas rzadko spotykany radziecki wynalazek

ŁADA 2101

4 miejsca

Produkowana od 1970 do 1988 roku z silnikami 1.2 58KM i 1.3 64KM. W ZSRR nie miała sobie równych pod względem popularności. Zwana Żyguli lub Kopiejką, niedaleka kuzynka naszego rodzimego Fiata 125p.

Udział w zwiedzaniu jest odpłatny i kosztuje 60zł/os lub 30zł dla uczestnika poniżej 7 roku życia

W cenie zawarty jest przejazd zabytkowymi samochodami i zwiedzanie budynków administracyjnych kombinatu.

W trakcie zwiedzania odbędzie się też emisja fragmentów filmu o Nowej Hucie z lat 70. na telewizorze Jowisz.

Start: plac przed Muzeum Nowej Huty (os. Centrum E 1).  Zapisy od 7 września

Cena: 60 zł / os, dzieci do 7 roku życia 30zł /os (w cenie pamiątkowy magnes z pojazdem oraz nowohuckie wlepki)

Wymagane jest zapisanie się poprzez formularz rezerwacyjny na tej stronie

Rezerwacja

Z pomocą formularza mogą Państwo zarezerwować zwiedzanie budynków administracji Kombinatu oraz schronu dowodzenia.
Prosimy o wpisanie danych kontaktowych, wybranie dostępnego terminu z kalendarza oraz wpisanie ilości osób.

Dane Kontaktowe

Podstawowe Informacje

Październik 2022
Ilość osób
(60zł/os.)
Dzieci poniżej 7 roku
(Wstęp na obiekty bezpłatny z opiekunem, cena za sam przejazd)(30zł/os.)
Łączna liczba osób

Dodatkowe Informacje