Turnusy - Ustroń

Turnusy Indywidualne – Góry i Niziny

Turnusy - Ustron - Herb

O Ustroniu

Ustroń – miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, uzdrowisko (jedno z dwóch w województwie), ośrodek wczasowy i wypoczynkowy. Miejscowość położona jest na północnych stokach Beskidu Śląskiego, u wylotu doliny Wisły.

Z uwagi na bliskość gór Równicy, Czantorii czy Orłowej Ustroń stanowi dogodną bazę wypadową dla pieszych turystów.

Na otaczające Ustroń góry prowadzi wiele znakowanych szlaków turystycznych. Zaczyna się tu m.in. znakowany kolorem czerwonym Główny Szlak Beskidzki biegnący z centrum Ustronia na Równicę, a następnie schodzący do Ustronia Polany i wspinający się na Czantorię.

Oprócz pieszych szlaków znajdują się tu m.in. parki linowe na Równicy i Czantorii, park Extreme na Równicy i Leśny Park Niespodzianek. W tym ostatnim po ścieżkach w lesie bukowym swobodnie biegają dziki, jelenie, sarny czy też muflony. Park łączy w sobie funkcje: rekreacyjną i edukacyjną, organizuje również pokazy sokolnicze.

W Ustroniu znajdują się także 3 większe ośrodki narciarskie.

Sanatorium Równica

Sanatorium i Szpital Uzdrowiskowy Równica znajduje się w samym sercu Beskidu Śląskiego. Długa tradycja i profesjonalna opieka to fundamenty, na których opiera się filozofia tego miejsca. Piękne widoki i górskie powietrze sprzyjają wypoczynkowi i rehabilitacji.

Na wszystkich gości Sanatorium Równica czekają komfortowe i przytulne jedno- i dwuosobowe pokoje oraz apartamenty. Posiłki serwowane w wyremontowanej jadalni z nowoczesną kuchnią centralną to obfite śniadania, sycące i urozmaicone obiady oraz lekkie kolacje. Wszystkie potrawy są przyrządzane na bazie świeżych produktów pochodzących od sprawdzonych dostawców. W trosce o jak najlepsze samopoczucie naszych pacjentów przygotowujemy posiłki według indywidualnie dobranych diet.

Budynek Sanatorium i Szpitala Uzdrowiskowego Równica mieści takżebibliotekę, kaplicę ekumeniczna i Cafe Kuracjusz – będące do dyspozycji gości – w którym organizowane są wieczorki taneczne, a w ciągu dnia działa kawiarnia. W Równicy znajduje się punkt biura podróży Watra, które organizuje wycieczki dla kuracjuszy.

Osoby po laryngektomii, z alergią, z autyzmem, z chorobami – dermatologicznymi, narządów wydzielania wewnętrznego, neurologicznymi, przemiany materii, reumatycznymi, skóry, układu krwiotwórczego, układu moczowo-płciowego, układu pokarmowego, oraz z cukrzycą, z mukopolisacharydozą, z mukowiscydozą, z niedoczynnością tarczycy, z otyłością, z przewlekłym zapaleniem trzustki, z przewlekłymi chorobami wątroby, z wadami postawy, z zaburzeniami głosu i mowy. Ze schorzeniami – dermatologicznymi, endokrynologicznymi, kręgosłupa, laryngologicznymi, metabolicznymi, skóry, układu immunologicznego, układu oddechowego, ze skoliozą, ze stwardnieniem rozsianym, z dysfunkcją narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich, ze schorzeniami układu krążenia.

DIETA DOPASOWANA DO WYMAGAŃ ŻYWIENIOWYCH

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE I KULTURALNE

Terminy 2020

Terminy turnusów pokój 1 – os.

(podwyższony standard)

pokój 1 – os.