Turnusy – Ciechocinek

Turnusy Indywidualne – Góry i Niziny

Turnusy - Ciechocinek - Herb

O Ciechocinku

Ciechocinek – miasto w Polsce położone w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim, na Kujawach. Dzięki bogactwu naturalnemu Ciechocinek stał się jedną z bardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce i Europie. Obecnie w mieście znajduje się kilkanaście zakładów lecznictwa uzdrowiskowego.

W mieście znajdują się szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wypoczynkowe (wczasowo-turystyczne), zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, hotele, restauracje, warzelnia soli. Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń parków, skwerów, kwietników i dywanów kwiatowych. Co roku przyjeżdża wielu kuracjuszy i turystów. Podstawą rozwoju są wody lecznicze: chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste, borowe, które pochodzą z licznych na tym terenie źródeł solankowych. Leczy się tutaj choroby narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, kobiece, układu oddechowego, nerwowego i krążenia.

W północnej części uzdrowiska znajduje się Park Zdrojowy, założony w latach 1875–1876 w stylu krajobrazowym z licznymi gatunkami drzew i krzewów (także egzotycznymi). Projektantem i twórcą parku był Hipolit Cybulski. W parku rosną m.in. kłęk kanadyjski, korkowiec amurski, miłorząb dwuklapowy.

W okolicach Ciechocinka, ze względu na potrzebę ochrony jego specyficznego mikroklimatu, stworzono Obszar Chronionego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej o powierzchni 36814 ha.

Sanatorium Krystynka

Sanatorium Uzdrowiskowe „Krystynka” znane jest kuracjuszom od wielu lat. Walory klimatyczne Ciechocinka oraz zabytkowe tężnie – naturalne inhalatorium o unikalnym mikroklimacie i wspaniałych właściwościach stworzyły odpowiednie warunki do leczenia i wypoczynku.

Prawidłowa diagnoza, odpowiednie zabiegi, skuteczność wykonywanej terapii, świetne warunki hotelowe i żywienie, a zwłaszcza Państwa zadowolenie z pobytu to nasza dewiza.

Z myślą o Państwa wygodzie jako pierwsi w Ciechocinku wprowadziliśmy bezpłatne, regularne przejażdżki po Ciechocinku. Wykorzystujemy ekologiczny, cichobieżny tramwaj podwożąc naszych gości w najciekawsze miejsca Ciechocinka.

Wielkość naszego Sanatorium została dobrana optymalnie dla stworzenia rodzinnej atmosfery, zachowania braku bezimienności Gości. Bogatą bazę zabiegową dostosowaliśmy do szerokiego spektrum leczenia.

Metody lecznicze, jakie wykorzystujemy w lecznictwie uzdrowiskowym mają charakter bodźców leczniczych. To one oraz aktywna współpraca z pacjentem i fizykalne właściwości wykonywanych zabiegów indywidualnie dostosowanych do pacjenta gwarantują sukces. Większość chorób przewlekłych lepiej jest leczyć w uzdrowisku, ponieważ stosowane tu metody lecznicze nie wywołują skutków ubocznych.

Kobiety po mastektomii, z cukrzycą, z dysfunkcją – narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich, narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ze schorzeniami – układu krążenia, układu oddechowego.

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW I SPRZĘTU REKREACYJNEGO

BASEN

DIETA DOPASOWANA DO WYMAGAŃ ŻYWIENIOWYCH

Terminy 2021