Turnusy - Jurata

Turnusy Indywidualne - Morze

Turnusy - Jurata - gmina Jastarnia - Herb

O Juracie

Jurata – osada nadmorska w Polsce, w woj. pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Jastarnia. Dawniej część miasta Jastarnia, położona na Mierzei Helskiej, nad Morzem Bałtyckim. Kurort wypoczynkowy z letnim kąpieliskiem morskim.

Od momentu założenia, w 1928 roku, Jurata stała się miejscem wakacyjnych spotkań elit finansowych, intelektualnych i artystycznych z całego kraju. Prawdopodobnie właśnie w Juracie Wojciech Kossak namalował swoje dzieła: „Zaślubiny Polski z morzem” i „Na straży polskiego morza”. W tym samym domu mieszkały i tworzyły również jego córki: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec. Innym malarzem, który był częstym gościem w Juracie był Mieczysław Lurczyński. Razem z Kossakiem wystawiał swoje obrazy w galerii u innego artysty, Poznańskiego, w jego willi przy ul. Międzymorze 3. Sama willa jest typowym przykładem modernistycznej architektury z lat 30. XX wieku.

Po II wojnie światowej Jurata zachowała swój letniskowy charakter. W latach 1960-1975 wybudowano tu wiele ośrodków zakładowych, resortowych i związkowych, w tym samym okresie powstało również drewniane molo spacerowe prowadzące w głąb wyjątkowo w tym miejscu płytkiej Zatoki Puckiej.

PDZ Marysieńska i Wielkopolanka

Profilaktyczny Dom Zdrowia “Wielkopolanka” oferuje wczasy nad polskim morzem przez cały rok. Budynki ośrodka zlokalizowane są pośród zieleni, zaledwie 100 metrów od morza czy zatoki. Wokół PDZ “Wielkopolanka” rozciąga się las sosnowy, idealny dla spacerowiczów.

Ośrodek organizuje dla swoich gości wczasy, zimowiska, kursokonferencje, szkolenia, zielone szkoły, imprezy okolicznościowe i turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. W ofercie ośrodka znajdują się gabinet odnowy biologicznej, ogrodzony parking, plac zabaw dla dzieci, piękny ogród do relaksu i wypoczynku oraz apartamenty i komfortowe pokoje 1, 2 lub 3 osobowe, w tym także pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kobiety po mastektomii, z alergią, z chorobami – neurologicznymi, przemiany materii, układu pokarmowego. Ze schorzeniami – kręgosłupa, laryngologicznymi, układu krążenia, oraz z chorobą psychiczną, z dysfunkcją narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz osób nie poruszających się na wózkach inwalidzkich, z padaczką, z upośledzeniem umysłowym.

GABINET ODNOWY BIOLOGICZNEJ

OGRÓDEK DO RELAKSU I WYPOCZYNKU