Zwiedzanie Kombinatu

Zwiedzanie budynków Centrum Administracyjnego Kombinatu z eNHa TRIP

Zwiedzanie Budynków Administracyjnych Kombinatu

Najbliższe terminy oprowadzania z przewodnikiem:

Należy zapisać się poprzez poniższy formularz rezerwacyjny.

19.06 o godzinie 13:00 – Budynek Z i schron S. Język polski

20.06 o godzinie 13:00 – Budnek Z i schron S. Język polski

Zwiedzać budynki można jedynie z przewodnikiem po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu. Zapraszamy do zapisów poprzez formularz rezerwacyjny gdzie można zapisać się na wolne miejsca w planowanych i wcześniej ogłoszonych terminach. W przypadku zapotrzebowania na prywatne zwiedzanie wystarczy skontaktować się z nami poprzez e-mail lub zakładkę kontakt u góry strony. Informacji udzielamy także pod numerem telefonu: 791 605 879

1. Zobacz również ofertę zwiedzania całej Nowej Huty zabytkowymi pojazdami z epoki wraz z Projekt eNHa TRIP - Logo

Co warto wiedzieć?

• Koszt wejściówki wynosi 25zł* dla zwiedzających indywidualnych. Dzieci do 7 roku życia mogą zwiedzać bezpłatnie.
    Grupy zorganizowane (15 osób i więcej) po wcześniejszym kontakcie i rezerwacji mogą otrzymać cenę zniżkową 20%.
  • Standardowy plan zwiedzania zawiera wizytę na Budynku Zarządu “Z”. Zwiedzanie rozpoczyna się w przełączce prowadzącej na dziedziniec, następnie grupa przechodzi holem wejściowym i kolejno odwiedza salą konferencyjną 157, kręte klatki schodowe, biuro dyrektora naczelnego wraz z częścią prywatną, biuro inżyniera oraz główną dyspozytornie kombinatu. Następnie podziemnym tunelem łączącym budynek “Z” z “S”, przechodzi się na drugi z budynków, pod którym znajduje się schron Stanowisko Dowodzenia TOPL z późnych lat 50, który jest ostatnim punktem wycieczki.
  • Zwiedzanie trwa od 1,5 do 2 godzin i jest dostępne wraz z przewodnikiem w językach polskim i angielskim, a w przypadku rezerwacji z wyprzedzeniem, również w hiszpańskim, francuskim oraz rosyjskim.
  • Zapisy możliwe są poprzez formularz rezerwacyjny lub poprzez kontakt e-mail a także telefonicznie.
  • Miejsce zbiórki to schody wejściowe na Budynek Zarządu przed wjazdem do Huty im. Sendzimira. Dokładny adres to ul. Ujastek 1. Najłatwiej trafić jadąc z centrum Nowej Huty od Placu Centralnego aleją Solidarności do jej samego końca. Na jej końcu znajduje się wjazd na teren nowohuckiego kombinatu Huty im. Sendzimira. Gdy zobaczą Państwo charakterystyczny duży napis o tej treści to będzie to właściwe miejsce. Przy bramach kombinatu znajdują się dwa duże ikonowe budynki administracji. Budynek po lewej to miejsce zbiórki i pierwszy z obiektów, który będziemy zwiedzać.

Zapraszamy na zwiedzanie unikatowych w skali Polski budynków – komunistycznych pałaców socrealizmu będących nowohucką wizytówką na przestrzeni lat.

Zdjęcia ze zwiedzania

Rezerwacja

Z pomocą formularza mogą Państwo zarezerwować zwiedzanie budynków administracji Kombinatu oraz schronu dowodzenia.
Prosimy o wpisanie danych kontaktowych, wybranie dostępnego terminu z kalendarza oraz wpisanie ilości osób.

Dane Kontaktowe

Podstawowe Informacje

Lipiec 2021
Sierpień 2021
Ilość osób
(25zł/os.)
Dzieci poniżej 7 roku
(Wstęp bezpłatny z opiekunem)
Łączna liczba osób

Dodatkowe Informacje

Płatność

Metoda płatności

Informacje o zamówieniu
Podsumowanie ceny
Komentarz do rezerwacji

Potwierdzenie

Nie znalazłeś wolnego terminu? Planowany termin Ci nie odpowiada?

Napisz do nas z pytaniem o możliwość zwiedzania w wygodnym dla Ciebie czasie.