Zwiedzanie Kombinatu

Zwiedzanie budynków Centrum Administracyjnego Kombinatu z eNHa TRIP

Najbliższe terminy oprowadzania z przewodnikiem:

21.09.2021 o godzinie 11:00 – język polski
23.09.2021 o godzinie 16:00 – język polski

Należy zapisać się poprzez poniższy formularz rezerwacyjny.

Prosimy o wysyłanie formularza z zapytaniem

Zwiedzać budynki można jedynie z przewodnikiem po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu. Zapisy poprzez formularz rezerwacyjny .
W przypadku zapotrzebowania na prywatne zwiedzanie wystarczy skontaktować się z nami poprzez e-mail   Informacji udzielamy także pod numerem telefonu: 791 605 879 lub 791 605 878

Zobacz również ofertę zwiedzania całej Nowej Huty zabytkowymi pojazdami z epoki wraz z Projekt eNHa TRIP - Logo

Co warto wiedzieć?

• Od 1.07.2021 Koszt wejściówki wynosi 15 zł za każdy z obiektów i 30zł za Budynek Z i schron dowodzenia dla zwiedzających indywidualnych. Dzieci do 7 roku życia mogą zwiedzać bezpłatnie.  Grupy zorganizowane 25zł / os
    Grupy zorganizowane (15 osób i więcej) po wcześniejszym kontakcie i rezerwacji mogą otrzymać cenę zniżkową 20%.
  • Standardowy plan zwiedzania zawiera wizytę na Budynku Zarządu “Z”. Zwiedzanie rozpoczyna się w przełączce prowadzącej na dziedziniec, następnie grupa przechodzi holem wejściowym i kolejno odwiedza salą konferencyjną 157, kręte klatki schodowe, biuro dyrektora naczelnego wraz z częścią prywatną, biuro inżyniera oraz główną dyspozytornie kombinatu. Następnie podziemnym tunelem łączącym budynek “Z” z “S”, przechodzi się na drugi z budynków, pod którym znajduje się schron Stanowisko Dowodzenia TOPL z późnych lat 50, który jest ostatnim punktem wycieczki.
  • Zwiedzanie trwa od 1,5 do 2 godzin i jest dostępne wraz z przewodnikiem w językach polskim i angielskim, a w przypadku rezerwacji z wyprzedzeniem, również w hiszpańskim, francuskim oraz rosyjskim.
  • Zapisy możliwe są poprzez formularz rezerwacyjny lub poprzez kontakt e-mail a także telefonicznie.
  • Miejsce zbiórki to schody wejściowe na Budynek Zarządu przed wjazdem do Huty im. Sendzimira. Dokładny adres to ul. Ujastek 1. Najłatwiej trafić jadąc z centrum Nowej Huty od Placu Centralnego aleją Solidarności do jej samego końca. Na jej końcu znajduje się wjazd na teren nowohuckiego kombinatu Huty im. Sendzimira. Gdy zobaczą Państwo charakterystyczny duży napis o tej treści to będzie to właściwe miejsce. Przy bramach kombinatu znajdują się dwa duże ikonowe budynki administracji. Budynek po lewej to miejsce zbiórki i pierwszy z obiektów, który będziemy zwiedzać.

Zapraszamy na zwiedzanie unikatowych w skali Polski budynków – komunistycznych pałaców socrealizmu będących nowohucką wizytówką na przestrzeni lat.

Zdjęcia ze zwiedzania

Rezerwacja

Z pomocą formularza mogą Państwo zarezerwować zwiedzanie budynków administracji Kombinatu oraz schronu dowodzenia.
Prosimy o wpisanie danych kontaktowych, wybranie dostępnego terminu z kalendarza oraz wpisanie ilości osób.

Dane Kontaktowe

Podstawowe Informacje

Wrzesień 2021
Październik 2021
Listopad 2021
Grudzień 2021
Ilość osób
(30zł/os.)
Dzieci poniżej 7 roku
(Wstęp bezpłatny z opiekunem)
Łączna liczba osób

Dodatkowe Informacje

Płatność

Metoda płatności

Informacje o zamówieniu
Podsumowanie ceny
Komentarz do rezerwacji

Potwierdzenie

Nie znalazłeś wolnego terminu? Planowany termin Ci nie odpowiada?

Napisz do nas z pytaniem o możliwość zwiedzania w wygodnym dla Ciebie czasie.