Turnusy - Iwonicz-Zdrój - Herb

O Iwoniczu-Zdroju

Iwonicz-Zdrój – miasto w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Iwonicz-Zdrój. Leży w historycznej ziemi sanockiej. Iwonicz-Zdrój to jedno z najstarszych polskich uzdrowisk znane od 1578.

Na atrakcyjność miasta wpływa przede wszystkim malownicze położenie wśród wzniesień porośniętych zielonymi lasami jodłowo – bukowymi, bogate złoża wód leczniczych oraz klimat o potwierdzonych właściwościach leczniczych. Takie położenie uzdrowiska powoduje, że klimat Iwonicza-Zdroju zaliczany jest do strefy klimatu podgórskiego, zróżnicowanego w zależności od wysokości nad poziomem morza.

Dużą atrakcją turystyczną Iwonicza Zdroju są piesze wędrówki wyznaczonymi trasami: na Górę Winiarską i nad Bełkotkę, na Górę Przednią, na Żabią Górę, na Przymiarki, na Górę Glorietę, do Rymanowa Zdroju, do Iwonicza Wsi, do Lubatowej /wieś odznaczona Krzyżem Walecznych za walki w czasie II wojny światowej, do Dukli Pustelnia Św. Jana z Dukli, do Klimkówki.

Iwonicz-Zdrój jest dużym ośrodkiem lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego. Leczy się tu choroby narządów ruchu, układu trawiennego, reumatologiczne, dróg oddechowych, kobiece, układu nerwowego, skóry, osteoporozę i otyłość.

Sanatorium Sanvit

Kompleks sanatoryjny SANVIT w Iwoniczu-Zdroju położony jest na malowniczym wzgórzu w jednym z najpiękniejszych uzdrowisk polskich. Sanatorium jest przystosowane dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Posiadamy salę konferencyjną, jadalnię, basen kryty z tajfunem i hydromasażem, saunę, gabinety masażu, sale gimnastyczne, siłownię, gabinet kosmetyczno-fryzjerski, kawiarnię – bar, ogród piwny, sieć WiFi.

Iwonicz-Zdrój jest pięknym i cichym uzdrowiskiem, idealnym dla osób zmęczonych miejskim zgiełkiem oraz pragnących uciec na chwilę od codziennego życia.

Największym bogactwem Iwonicza-Zdroju są wody mineralne o właściwościach leczniczych, wykorzystywane w leczeniu przebywających tu kuracjuszy. Ponadto w kuracji stosowana jest borowina oraz klimatoterapia.

Z chorobami – neurologicznymi, reumatycznymi, z cukrzycą, ze schorzeniami układu oddechowego, z dysfunkcją – narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich, narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

WYSOKIE WALORY PRZYRODNICZO-KRAJOBRAZOWE

BASEN

BOGATA OFERTA ZABIEGÓW

Terminy 2021

Termin Cena/os.
Pokój 1 – os. Pokój 2 – os.
13. 09. – 27. 09.  2 325,00 zł 2 050,00 zł
28. 09. – 12. 10.  2 325,00 zł 2 050,00 zł
13. 10. – 27. 10. 2 215,00 zł 1 940,00 zł
28. 10. – 11. 11. 2 215,00 zł 1 940,00 zł
12. 11. – 26. 11. 2 215,00 zł 1 940,00 zł
27. 11. – 11. 12. 2 215,00 zł 1 940,00 zł
12. 12. – 26. 12. 2 215,00 zł 1 940,00 zł
  • basen w ośrodku

Świerkowy Zdrój Medical Spa

Świerkowy Zdrój Medical Spa w Iwoniczu-Zdroju jest położone w samym sercu Uzdrowiska, bezpośrednio przy urokliwym Parku Zdrojowym. Obiekt dysponuje 175 miejscami w pokojach 1,2,3 osobowych oraz pokojami typu ,,studio” z łazienkami, TV-Sat, telefonem i  WiFi. Część hotelową uzupełnia jadalnia, kawiarnia, sala konferencyjna, bogata baza zabiegów leczniczych i Spa oraz basen rehabilitacyjno-rekreacyjny.

Słyniemy z bardzo zdrowej i smacznej kuchni. Wysoką jakość usług gastronomicznych zapewniamy dzięki stosowaniu własnych receptur i wykorzystaniu naturalnych składników. Na terenie ośrodka znajduje się wiata grillową, miejsce na ognisko oraz zielone tereny rekreacyjne.

Zatrudniamy profesjonalną kadrę medyczną: lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów, dietetyków, masażystów oraz terapeutów zajęciowych. Współpracujemy ze specjalistami  z zakresu psychologii i psychiatrii. Zapewniamy wysoki standard wykonywanych zabiegów, wykorzystując metody lecznictwa uzdrowiskowego i rehabilitacyjnego.

Kobiety po mastektomii, ze schorzeniami układu oddechowego, z chorobą psychiczną, z dysfunkcją narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, z padaczką, z upośledzeniem umysłowym, ze schorzeniami układu krążenia.

BASEN

DOMOWA KUCHNIA