Turnusy - Rabka-Zdrój

Turnusy Indywidualne – Góry i Niziny

Turnusy - Rabka-Zdrój - Herb

O Rabce-Zdrój

Rabka-Zdrój – miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, siedziba gminy Rabka-Zdrój. Położona jest w Kotlinie Rabczańskiej, na wysokości 500–560 m n.p.m., u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do Raby.

Rabka nazywana jest „Miastem Dzieci Świata”. Tytuł ten w 1996 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu nadał miastu wojewoda małopolski. W tym samym roku utworzono w Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce Muzeum Orderu Uśmiechu, obecnie przeniesione do nowej siedziby na terenie rodzinnego parku rozrywki „Rabkoland”. Tam też znajduje się Muzeum Rekordów i Osobliwości.

Rabka ma własną scenę teatralną, jest nią Teatr Lalek „Rabcio”, a także pomnik Świętego Mikołaja stojący przed zabytkowym budynkiem czynnej stacji kolejowej, nazwanej wówczas Domem Świętego Mikołaja.

W parku zdrojowym znajduje się pomnik Jana Pawła II, przy którym ma początek jeden ze szlaków papieskich.

Jedną z atrakcji miasta jest uruchomiona 21 listopada 2006 fontanna przed Kawiarnią Zdrojową oraz uruchomione w czerwcu 2009 tężnie solankowe w Parku Zdrojowym.

Od 2014 roku w Rabce-Zdroju odbywa się Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Sanatorium Cegielski

Komfortowe Sanatorium “Cegielski” położone jest w centrum Rabki-Zdrój na południowym stoku góry Bania. Roztacza się stąd piękny widok na całą okolicę. Ośrodek posiada 196 miejsc w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, TV i prawie każdy ma niezależny nasłoneczniony balkon. Do dyspozycji gości oddajemy również komfortowe apartamenty. Każdy apartament posiada pokój wypoczynkowy z balkonem, sypialnię, łazienkę oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny.

Dla naszych gości organizujemy: wycieczki piesze z przewodnikiem po okolicy, ogniska z pieczeniem kiełbasek przy kapeli góralskiej (w zimie kuligi), wycieczki autokarowe do Zakopanego, Morskiego Oka, Kopalni Soli w Wieliczce, na spływ Dunajcem, Szczawnicy.

Kobiety po mastektomii, z alergią, z chorobami – neurologicznymi, przemiany materii, reumatycznymi. Z cukrzycą, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z niedoczynnością tarczycy, z otyłością, z wadami postawy, ze schorzeniami – kręgosłupa, laryngologicznymi, reumatycznymi, układu oddechowego oraz ze skoliozą, z dysfunkcją narządu ruchu (z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich), z padaczką, z upośledzeniem umysłowym, ze schorzeniami układu krążenia.

STOŁÓWKA I KAWIARNIA

BOGATA BAZA REHABILITACYJNA