Wycieczka Objazdowa

Rezerwacja i informacje o wycieczce objazdowej po Nowej Hucie z eNHa TRIP

eNHa TRIP - NIEZWYKŁA PODRÓŻ DO PRL

Nowa Huta znana jako młodsza siostra Krakowa, niejednokrotnie nazywana polską perełką socjalizmu, skrywa pośród swoich osiedli relikty i zabytki dawnej epoki. Projekt eNHa TRIP pozwoli Ci poczuć oryginalny klimat tego miejsca.

Wycieczkę rozpoczniemy od spaceru Aleją Róż w miejscu gdzie niegdyś stał największy w Polsce pomnik W. Lenina. Porównamy zdjęcia z dawnych lat z aktualnym wyglądem serca Nowej Huty. Przy okazji wpadniemy na kawę w kultowej Restauracji „Stylowa”, gdzie poczujecie się jak w “złotym okresie” PRLowskiej Polski.

Następnie udamy się pod bramy nowohuckiego kombinatu, który był głównym powodem dla powstania miasta. Tam zaglądniemy do wnętrz opuszczonych budynków administracji, oraz do ich podziemi gdzie na zwiedzających czeka zachowany w oryginalnym stanie schron dowodzenia z lat 50.

Kolejnym punktem wycieczki z eNHa TRIP będzie spotkanie z prawdziwym czołgiem z II Wojny Światowej stojącym niespodziewanie pomiędzy blokami Nowej Huty.

Na koniec wizyta w kościele Arka Pana, który stał się symbolem oporu nowohucian przeciwko narzuconym komunistycznym ideom, a także jednym z najważniejszych punktów walk solidarności w okresie stanu wojennego.

Podsumować wycieczkę i 70-letnią już historię Nowej Huty przyjdzie nam w kawiarni utrzymanej w stylu epoki, w której nie brak gadżetów i przedmiotów życia codziennego polski ludowej. W kawiarni istnieje możliwość zobaczenia krótkiego filmu propagandowego o budowie miasta.

Wszystkim tym punktom uroku doda środek transportu w których odbywa się wycieczka objazdowa – kultowy maluch z epoki lub inny większy pojazd z tamtych lat w zależności od potrzeb i życzeń grupy, który będzie poruszać się po Nowej Hucie. Wybierzcie dla swojej kompani malucha, dużego Fiata czy też Nyskę, aby jak najlepiej zapamiętać waszą nowohucką przygodę.

Wycieczka Objazdowa organizowana jest z ramienia Fundacji Promocji Nowej Huty w ramach projektu eNHa Trip.
Ofiarując cegiełkę na rzecz Fundacji, otrzymujesz wycieczkę po zakątkach Nowej Huty.

Wycieczka Objazdowa

Plan Wycieczki

Punkty podstawowe

Wprowadzenie do historii miasta. Podziwianie architektury Placu Centralnego i dzisiejszego centrum Nowej Huty. Spacer Aleją Róż w miejscu dawnej obecności pomnika Lenina.

Bramy Kombinatu Metalurgicznego, budynki Z i S Centrum Administracyjnego Huty, słynny napis Huta im. T Sendzimira.

Teatr Ludowy oraz pomnik czołgu IS2 pod Muzeum Czynu Zbrojnego w Nowej Hucie
Kościół Matki Bożej Królowej Polski Arka Pana – pierwszy w Nowej Hucie wywalczony przez mieszkańców kościół. Symbol zwycięstwa nad komunistyczną ideologią.

Ceny

Przykładowo powyższa wycieczka trwająca 2,5h dla dwóch osób przy wyborze Fiata 126 kosztuje 280zł brutto (w języku polskim). Większa grupa to większy samochód lub większa ilość pojazdów.

Dokładne ceny polecamy sprawdzać w formularzu rezerwacyjnym poniżej lub pytać pod numerem tel. 791 605 879

Plan Wycieczki

Punkty dodatkowe

Rozszerzenie zwiedzania o wizytę w budynkach administracji dawnej Huty im. Lenina
15zł/os. Więcej na osobnej podstronie tutaj

Rozszerzenie zwiedzania o wizytę w schronie dowodzenia TOPL pod budynkiem administracyjnym. 15zł/os Więcej na osobnej podstronie tutaj
Wizyta w mieszkaniu z epoki wraz z emisją filmów propagandowych (10zł/os)
Przerwa kawowa lub obiadowa w kultowej Restauracji Stylowa.

Transport autami z epoki

eNHa TRIP oferuje swoją flotę zabytkowych aut socjalistycznych dla dodatkowego podkreślenia efektu „podróży w czasie”. W cenie wycieczki zawarty jest odbiór oraz odwiezienie naszych zwiedzających do centrum Krakowa. Odbieramy z dowolnego miejsca na terenie miasta, między innymi z parkingu nad Dworcem Głównym, Placu Matejki i Kazimierza.

Istnieje możliwość doboru pojazdu w zależności od upodobań i ilości osób w grupie.

FIAT 126p

3 miejsca

Produkowany od 1972 do 2000 roku w z silnikami 594ccm 23KM, 652ccm 24KM, 643ccm 643 25KM i 703ccm 25KM.

ŁADA 2101

4 miejsca

Produkowana od 1970 do 1988 roku z silnikami 1.2 58KM i 1.3 64KM.

NYSA 522

7-8 miejsc

Produkowana od 1969 do 1996 roku w odmianach: furgon, towos, mikrobus, sanitarka, kinowóz i izotermicznej.

UAZ 452

7-8 miejsc

Produkowany od 1965 do dziś w różnych odmianach i używany jest przez wiele służb takich jak policja, straż pożarna, wojsko jak również przez prywatnych odbiorców.

Wycieczka na zdjęciach

Rezerwacja