Wycieczka Objazdowa

Rezerwacja i informacje o wycieczce objazdowej po Nowej Hucie z eNHa TRIP

eNHa TRIP - NIEZWYKŁA PODRÓŻ DO PRL

Projekt eNHa trip to inicjatywa Fundacji Promocji Nowej Huty istniejąca od 2015 roku, której głównym założeniem jest organizowanie wycieczek objazdowych po Nowej Hucie dla turystów z Polski i zza granicy.

Wycieczka rozpoczyna się od odbioru naszych gości z dowolnego miejsca w Krakowie, a następnie naszymi pojazdami z epoki przejeżdzamy do centrum Nowej Huty gdzie rozpoczynamy zwiedzanie. Ze szczegółowym planem wycieczki można zapoznać się poniżej na tej stronie. W jej trakcie przewodnik prezentuje fotografie odwiedzanych miejsc wykonane wiele lat temu co pozwala na porównanie tych lokacji na zasadzie dawniej, a dziś. Na końcu wycieczki odwozimy zwiedzających z powrotem do centrum miasta.

Wszystkim odwiedzanym przez nas punktom uroku doda środek transportu którym odbywa się wycieczka objazdowa – kultowy maluch z epoki lub inny większy pojazd z tamtych lat w zależności od potrzeb i życzeń grupy, którym będziemy poruszać się po Nowej Hucie. Wybierzcie dla swojej kompani malucha, dużego Fiata czy też Nyskę albo radzieckiego UAZa, aby jak najlepiej zapamiętać waszą nowohucką przygodę.

Wycieczkę objazdową można rozszerzyć o opcję dodatkowe takie jak wizyta w schronie dowodzenia pod dawną Hutą im. Lenina czy w mieszkaniu w stylu z epoki.

Wycieczka Objazdowa

Plan Wycieczki

Punkty podstawowe

Wprowadzenie do historii miasta. Podziwianie architektury Placu Centralnego i dzisiejszego centrum Nowej Huty. Spacer Aleją Róż w miejscu dawnej obecności pomnika Lenina.

Bramy Kombinatu Metalurgicznego, budynki Z i S Centrum Administracyjnego Huty, słynny napis Huta im. T Sendzimira.

Teatr Ludowy oraz pomnik czołgu IS2 pod Muzeum Czynu Zbrojnego w Nowej Hucie
Kościół Matki Bożej Królowej Polski Arka Pana – pierwszy w Nowej Hucie wywalczony przez mieszkańców kościół. Symbol zwycięstwa nad komunistyczną ideologią.

Ceny

Przykładowo powyższa wycieczka trwająca 2,5h dla dwóch osób przy wyborze Fiata 126 kosztuje 280zł brutto (w języku polskim). Większa grupa to większy samochód lub większa ilość pojazdów stąd ceny mogą się zmieniać.

Ilość osób Samochód z epoki  Cena
1-2 Fiat 126, Lada 2101* 140zł brutto/os
3-4 Lada 2101, Lada 2102, Fiat 125 120zł brutto/os
5-8 3x Fiat 126, 2x Lada 2101, UAZ 452, Nysa 522* 110zł brutto/os
9-20 Kilka powyższych pojazdów jadących w konwoju 100zł brutto/os

* przy tych samochodach i mniejszej ilości osób może być wymagana opłata dodatkowa

Dokładne ceny polecamy sprawdzać w formularzu rezerwacyjnym poniżej lub pytać o indywidualną wycenę pod numerem tel. 791 605 879

Plan Wycieczki

Punkty dodatkowe

Rozszerzenie zwiedzania o wizytę w budynkach administracji dawnej Huty im. Lenina
15zł/os. Więcej na osobnej podstronie tutaj

Rozszerzenie zwiedzania o wizytę w schronie dowodzenia TOPL pod budynkiem administracyjnym. 15zł/os Więcej na osobnej podstronie tutaj
Wizyta w mieszkaniu z epoki wraz z emisją filmów propagandowych (10zł/os)
Przerwa kawowa lub obiadowa w kultowej Restauracji Stylowa.

Transport autami z epoki

eNHa TRIP oferuje swoją flotę zabytkowych aut socjalistycznych dla dodatkowego podkreślenia efektu „podróży w czasie”. W cenie wycieczki zawarty jest odbiór oraz odwiezienie naszych zwiedzających do centrum Krakowa. Odbieramy z dowolnego miejsca na terenie miasta, między innymi z parkingu nad Dworcem Głównym, Placu Matejki i Kazimierza.

Istnieje możliwość doboru pojazdu w zależności od upodobań i ilości osób w grupie.

FIAT 126p

3 miejsca

Produkowany od 1972 do 2000 roku w z silnikami o zabójczej pojemności średnio 24KM! Znany i kojarzony symbol epoki Gierka, który zapoczątkował w Polsce masową produkcję samochodu dla ludu.

ŁADA 2101

4 miejsca

Produkowana od 1970 do 1988 roku z silnikami 1.2 58KM i 1.3 64KM. W ZSRR nie miała sobie równych pod względem popularności. Zwana Żyguli lub Kopiejką, niedaleka kuzynka naszego rodzimego Fiata 125p.

NYSA 522

7-8 miejsc

Produkowana od 1969 do 1996 roku w odmianach: furgon, towos, mikrobus, sanitarka, kinowóz. Podstawowy samochód dostawczy i transportowy okresu PRL

UAZ 452