Wizyta w Mieszkaniu z Epoki

Rezerwacja i informacje o wizycie w Mieszkaniu z Epoki z eNHa TRIP

Mieszkanie z Epoki

W całości zaaranżowane w przedmioty i sprzęt odpowiedni dla epoki lat PRL, mieszkanie zostało doprowadzone do stanu niemal małego muzeum. Za skompletowanie sprzętu i jego aranżacje w zgodzie z duchem tamtych czasów odpowiedzialni są miejscowi entuzjaści, którzy poświęcili ogrom czasu i energii dla uzyskania oczekiwanego efektu. Dzisiaj miejsce to daje możliwość zaznajomienia się z rzeczywistością sytuacji mieszkaniowej z początku lat 50. w Nowej Hucie.

Początkowo blok, w którym znajduje się to mieszkanie, przeznaczony był na hotel robotniczy dla budowniczych Nowej Huty. Z czasem zaadaptowano jego wnętrza pod prywatne mieszkania. Dziś rozmiar tego miejsca może przerażać bo jest to zaledwie 19 metrów kwadratowych. W tamtym czasie była to przestrzeń, którą nierzadko należało dzielić z kimś jeszcze. Mieszkanie wyposażone jest w działający sprzęt taki jak telewizor polskiej produkcji (w zależności od sezonu Ametyst, Jubilat lub Helios), na którym prezentowane są odpowiednie dla tamtych czasów filmy propagandowe zarówno w języku polskim jak i angielskim. Funkcjonujący w mieszkaniu gramofon pozwala na odsłuchanie płyt winylowych chociażby popularnych utworów Andrzeja Zauchy, czy dostających się z trudem do Polski szczególnie w latach 70. utworów granych na Zachodzie. Nie brakuje również w pełni wyposażonej kuchni i toalety, w których można doszukiwać się drobnych detali i sprzętu tamtej epoki.

Wizyta w Mieszkaniu z Epoki możliwa jest w małych indywidualnych grupach (do około 8 osób). Mieszkanie można również wynająć na całą dobę i skorzystać z możliwości noclegu.

Wizyta w Mieszkaniu z Epoki

Co warto wiedzieć

Jednorazowy wstęp grupy z przewodnikiem kosztuje 15zł od osoby

Mieszkanie można wynająć w cenie 199zł na dobę.

Możliwość zaaranżowania miejsca pod sesję zdjęciową.

Zapytania o wynajem prosimy kierować pod nasz adres mailowy

Galeria z mieszkania

Rezerwacja

Dane Kontaktowe

Podstawowe Informacje

Listopad 2020
Grudzień 2020
Number of people
Limit used

Dodatkowe Informacje

Płatność

Metoda płatności

Informacje o zamówieniu
Podsumowanie ceny
Komentarz do rezerwacji

Potwierdzenie

Nie znalazłeś wolnego terminu? Planowany termin Ci nie odpowiada?

Napisz do nas z pytaniem o możliwość zwiedzania w wygodnym dla Ciebie czasie.