Turnusy – Szczawnica

Turnusy Indywidualne – Góry i Niziny

Turnusy - Szczawnica - Herb

O Szczawnicy

Szczawnica – miasto uzdrowiskowe w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Szczawnica. Położone na pograniczu Beskidów Zachodnich i Pienin, nad potokiem Grajcarkiem.

Szczawnica dysponuje wspaniałymi warunkami do uprawiania sportów zimowych. Cztery kilometry tras narciarskich przyciągają tysiące turystów co sezon. Stacja Narciarska Palenica to chociażby znane trasy: Rodzinna z Szafranówki (1,8 kilometra) oraz Palenica 1 (kilometrowa i niezwykle interesująca). Obsługą tras zjazdowych zajmują się Polskie Koleje Linowe, zarządzające wyciągiem krzesełkowym, który jest w stanie przewieźć nawet 2,2 tysiąca narciarzy w ciągu godziny.

Pod względem uzdrowiskowym Szczawnica specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, w tym przewlekłych stanów zapalnych nosa i gardła, schorzeń aparatu głosowego; schorzeń alergicznych dróg oddechowych, astmy oskrzelowej; schorzeń układu ruchu tj. chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, a także chorób reumatycznych i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Do leczenia gości kurortu wykorzystuje się własne surowce balneologiczne w postaci należących do Uzdrowiska wód mineralnych, jak również walory środowiskowe, jakim jest leczniczy mikroklimat.

Sanatorium Budowlani

Budowlani to nie tylko hotel spa w Pieninach. To miejsce stworzone z myślą o głębokim wypoczynku, ogólnej poprawie zdrowia i samopoczucia Gości. To połączenie komfortowego hotelu, nowoczesnego sanatorium i relaksującego spa. To Pieniny, których przyroda i klimat współtworzą niezwykłą atmosferę Spa Budowlani. Oferujemy wachlarz usług rehabilitacyjnych, odnowy biologicznej i zabiegi upiększające, pyszną i zdrową kuchnię, usługi dla biznesu oraz wygodne pokoje.

Wykonywane po dokładnym badaniu wstępnym zabiegi rehabilitacyjne, opieka pielęgniarska, codzienna gimnastyka, pełne wyżywienie, dostęp do basenu – to tylko część ofert składających się na nasze turnusy rehabilitacyjne. Szczawnica to spokojne i urokliwe miasteczko o długiej tradycji leczniczej, z której czerpaliśmy tworząc naszą ofertę.

Kobiety po mastektomii, z alergią, z chorobami – neurologicznymi, układu moczowo-płciowego, układu pokarmowego, z cukrzycą, ze schorzeniami układu oddechowego, z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

BASEN

BOGATA BAZA REHABILITACYJNA

OPIEKA PIELĘGNIARSKA

Terminy 2021